Choď na obsah Choď na menu
 


 

Ružová je zase najromantickejšia a najvznešenejšia farba. Upokojuje a robí človeka príťažlivejším, povzbudzuje ženskosť, podporuje prežívanie pocitov, spokojnosti a šťastia. Je to farba romantiky symbolizujúcej lásku, vernosť, priateľstvo, česť, harmóniu a súcit.

                     

Obrázok

 

   Červená farba je emocionálne veľmi silná a veľmi extrémna farba. Priťahuje najmä mužské oči. Symbolizuje horúčavu, oheň, energiu, krv, vášeň, lásku, teplo, silu, vzrušenie a agresivitu. Červené oblečenie môže byť povznášajúce a je prejavom sily a energie. Červená predstavuje lásku, ale aj agresiu. Červená je silná sama osebe a v kombinácii s inými farbami svoje vyznamy mení. So zelenou sa stáva symbolom Vianoc, s bielou v mnohých východných kultúrach znamená zase radosť.

Obrázok

 

 

Žltá je jednou z prvých farieb, ktoré si ľudské oko všimne. Používa sa na upútanie pozornosti ako žltá cedula s čiernym textom alebo ako zvýrazňujúca prvok. Hoci nemôže zvyšovať koncentráciu a udržiavať váš mozog čulý, pri nadmernom používaní pôsobí na oči nepriaznivo. Predstavuje hravosť, svetlo, teplo, tvorivosť, slobodu, radosť. Pozitívne ovplyvňuje myslenie aj komunikáciu v kolektíve.

Obrázok

 

 

Zelená má veľa významov, pri čom najsilnejším z nich je príroda. V tejto súvislosti zelená často predstavuje život, rast, mladosť, obnovu, nádej, pokoj. Je to najupokojujúcejšia farba s účinkom na nervovú sústavu. Zlepšuje sústredenie, pamäť a posilňuje zmysly. Zelená sa často používa na oblečenie k športu a na voľný čas.

  

Obrázok

 

  

Modrá je jednou z najobľúbenejších a najkrajších farieb. Rozličné odtiene modrej symbolizujú inteligenciu, samotu, smútok, depresiu a múdrosť. Má chladivý účinok a upokojuje. Ľudia v modrom oblečení vyvolávajú pocity pokoja, priateľstva a uľachčujú komunikáciu. Tmavá modrá môže vyvolať rešpekt, ale aj príjemné pocity. Je to farba stálosti a viery, oblohy a oceána.

Obrázok

 

 

Fialová je farbou kráľovskej dôstojnosti, ale v prírode sa často nevyskytuje a preto sa vníma ako umelá. V móde su obľúbené farby svetlopurpurová, či levandulová. Tmavá fialová symbolizuje silu, duchovné ciele, vášnivú vieru, rešpekt a bohatstvo. Nosia ju cisári, vojenskí velitelia a ďalší vysokopostavení ľudia. Stala sa symbolom rozvoja, úspechu, sily, múdrosti a nezávislosti.

   

Obrázok

 

 

Čierna sa spája s tmou, tajomstvom, erotikou, eleganciou, trúchlením ale symbolizuje aj zlé charaktery, zločiny. Čiernu si však ľudia zaraďujú do šatníka aj z iných dôvodov-čierna sa považuje za formálnu a silnú, čo znamená autoritu a dominantnosť, silu a múdrosť. Čierne oblečenie je vnímané ako štýlové, sexi a dokonalá čierna zoštíhľuje. Považuje sa za farbu, ktorou sa nedá nič pokaziť. Jednoduché čierne šaty môžete nosiť denne a s vhodnými doplnkami budú vhodné na každú príležitosť.

   

Obrázok

 

 

Biela je doslova absenciou všetkých farieb, pretože ju vytvára odraz všetkého svetla obsiahnutého vo viditeľnom spektre, preto sa používa väčšinou pri svadbách. Biela predstavuje nepoškrvnenosť, čudnosť, nevinnosť a čistotu. Odráža svetlo a udržiava veci v chlade a preto je farbou najmä letného oblečenie. Všeobecne sa dá povedať, že vytvára chladný a osviežujúci dojem zároveň. Zbavuje strachu a dodáva silu na riešenie nepríjemných situácii.

Obrázok

  

 

 
Hnedá je farba zeme a dreva. Je neformálna, nedosahuje ani zďaleka takú pôsobivosť ako modrá alebo čierna. Je solídna a spoľahlivá a pomáha vytvárať neutrálnu, príjemnú a zároveň otvorenú atmosféru. Vyjadruje solídnosť, silu, zrelosť, flexibilitu a nudu. Je najzákladnejšia farba prírody a má mnoho odtieňov. V prítomnosti  hnedej by sa mali ľudia cítiť bezpečne. Jej nositeľ pôsobí vyrovnano a trpezlivo.

Obrázok

   

 

Sivá je symbolom ochoty, ušlachtilosti, kultivovanosti, vysokej úrovni a výkonnosti. Je nazývaná upírom farieb, pretože znižuje intenzitu farieb umiestnených v tesnej blízkosti. Je zmes bielej a čiernej. Odtiene sivej však majú odlišné významy. Môžu vyjadrovať strach, depresiu, biedu a neistotu. Niektoré odtiene sa označujú ako farba popola či smrti. Treba ju dopĺnať inou farbou.

               

 

              Zdroj: www.ingirl.tk  (obrázky nie)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Outrageous Blood Power - Federal Sentiment

(Atiencyaleni, 9. 10. 2018 7:17)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/comprime-cialis/

Blood albatross plan

(Atiencyaleni, 24. 9. 2018 11:42)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/does-fsa-cover-cialis/

Recommendations: how to promote your ladystyl.estranky.sk

(Latonyagrife, 25. 3. 2018 23:55)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-bot captcha.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(MashaNob, 12. 12. 2017 21:22)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass any antibot captcha.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

blbost

(kravina, 5. 8. 2013 14:01)

ze to niekto mohol aj vytvorit. som seeeeeeeeeexi

Re: blbost

(Nepoctatne, 7. 7. 2015 22:07)

Ty si neni sexi ale totalni kokott

oranžova

(jožko mrkvička, 3. 10. 2010 11:32)

zabudly ste tam dat oranžovu

Re: oranžova

(Fazulka Fazulkova, 13. 12. 2014 8:08)

Ta žltá je celkom ako oranžová trosku

ORANZOVA

(pomaranc, 15. 1. 2012 15:24)

ORANŽOVÁ
Je symbolom veselosti, optimizmu a radosti zo života. Jej energia je teplá, pozitívna a povzbudzujúca. Žiarivá oranžová je tiež označovaná ako farba mladistvosti, ktorá podnecuje k zážitkom a dobrodružstvám. Ako žhavý a ohnivý plameň prenikne, zahreje a osvieti svojim leskom všetko, čo sa jej postaví do cesty a zanechá efektný, ohromujúci dojem. Je to farba stvorená z farebných kvalít červenej a žltej, ktoré sú symbolom faktorov osobnosti a múdrosti. Obsahuje mocné a povzbudzujúce vlastnosti. Oranžová zväčšuje pocit životnosti, ctižiadostivosť, chuť na aktivity a napomáha odvahe a sile. Otvára srdečnosť a radosť z kontaktu a obyčajne jej dávajú prednosť extrovertný a spoločenskí ľudia.

Pomáha proti depresiám, pesimizmu, nespokojnosti, pocitom letargie a nechutenstvu. Kto túto farbu odmieta, môže mať pocit, že mu nikto nerozumie, že s ním život zle nakladá. Taký človek máva ťažkosti s nadväzovaním kontaktov, alebo má zábrany spojené s duševnou skľúčenosťou či pocity menejcennosti. Oranžová je farba sebadôvery, nadšenia, odvahy a ľahko a radostne zvládnutého života. Pretože signalizuje optimistickú chuť do života, citové teplo a otvorenosť k všeobecným životným otázkam, je vhodná do všetkých spoločenských miestností, obývacích priestorov, reštaurácií. Neodporúča sa do pracovní a študovní, pretože zbytočne rozptyľuje a narúša myšlienkovú činnosť. Pokiaľ je vaše dieťa skôr hyperaktívne a má problém sústrediť sa na učenie, určite ho príliš neobklopujte oranžovou farbou.

Re: ORANZOVA

(-__-, 30. 10. 2013 12:06)

To si skopirovala z wikipedie?

Re: ORANZOVA

(OMG, 1. 12. 2014 15:12)

Re: ORANZOVA

(OMG, 1. 12. 2014 15:13)

coklamenova

(ondrik0990, 9. 1. 2014 22:20)

Ciklamenova ma take ucinky ako ruzova?

nh

(Simončo, 4. 4. 2013 14:07)

supiš

gvhjk

(veronika, 21. 1. 2013 22:14)

je to chválihodné a uspesné

O stranke

(nepodstatne, 28. 8. 2012 11:20)

Stranka je velmi zaujimava. Ale co ma najviac sklamalo boli komentare ludi!!! Ak neviete povedat nic lepsie len negovat tak radsej komentare nepiste. Nerozvija to dobru naladu.

nekukat hrozne

(erika, 11. 8. 2012 14:54)

otres des vôbec to neni ku prstenu nalady ale k obleceniu .........

je to o roancove

(orancova, 10. 7. 2011 21:27)

naco ci orancovu kec je orancova laska jedina

racova

(natalka, 28. 2. 2011 23:37)

no velmi pekne to visvetlili

Čierná

(Sabína Dančišinová, 29. 1. 2011 15:15)

to je o tej čiernej pravda ?